Польша Беларусь билан чегарадаги икки пунктни қайта очди.
Польша 16–17 ноябрь кечаси Беларусь билан чегарадаги икки автомобиль ўтказиш пунктларини ишга туширди: «Кузница Белостоцкая/Брузги» ва «Бобровники/Берестовица». Бу ҳақда Беларусь Давлат чегара хизмати маълум қилди. «Кузница Белостоцкая/Брузги» орқали фақат енгил автомобиллар ҳаракатланиши мумкин. «Бобровники/Берестовица» эса фақат ЕИ, Швейцария ва ЕЭИ мамлакатларида рўйхатдан ўтган юк машиналарини қабул қилади. Қозоғистон, Ўзбекистон каби учинчи мамлакатлар юк машиналари ҳозирча […]
Беларусь Европа Иттифоқи давлатларидан келаётган транспорт воситалари ҳаракатини чеклади.
Беларусь Республикаси Европа Иттифоқига аъзо давлатларда рўйхатдан ўтган транспорт воситалари ҳаракатига махсус чекловлар киритди. Бу қарор мамлакат ичида хавфсизликни таъминлаш ва транспорт оқимини тартибга солиш мақсадида қабул қилинган. Янги чораларга кўра, қуйидаги ҳаракатлар тақиқланади: • Европа Иттифоқига аъзо давлатларда рўйхатдан ўтган юк машиналари ва тягчиларнинг Беларус ҳудудида ҳаракатланиши; • Польша Республикаси ва Литва Республикасида рўйхатдан […]

Польша возобновила работу двух пунктов пропуска на границе с Беларусью.
В ночь с 16 на 17 ноября Польша вновь открыла два автомобильных перехода на границе с Беларусью: «Кузница Белостоцкая/Брузги» и «Бобровники/Берестовица». Информацию подтвердил Госкомитет пограничной службы РБ. Через переход «Кузница/Брузги» могут проходить только легковые машины. «Бобровники/Берестовица» обслуживает грузовики, зарегистрированные в ЕС, Швейцарии и странах ЕЭП. Перевозчики из третьих стран (Казахстан, Узбекистан и др.) по-прежнему вынуждены […]
Беларусь ограничила движение транспорта из стран Европейского союза.
Республика Беларусь ввела специальные ограничения на движение транспортных средств, зарегистрированных в государствах — членах Европейского союза. Решение направлено на обеспечение безопасности и упорядочение транспортных потоков внутри страны. В соответствии с новой мерой,  устанавливается запреты на перемещение: грузовых автомобилей и тягачей, зарегистрированных в государствах – членах Европейского союза (далее – транспортные средства); прицепов (полуприцепов), зарегистрированных в […]