Марказий Осиё мамлакатлари савдосига кўмаклашиш Миллий қўмиталарининг 13 минтақавий йиғилиши бўлиб ўтди.
2025 йил 24-24 апрел кунлари Бишкекда Марказий Осиё мамлакатлари савдосига кўмаклашиш Миллий қўмиталарининг 13-минтақавий йиғилиши бўлиб ўтди ва унда AIRCUZ вакиллари ҳам иштирок этдилар. Тадбир Марказий Осиё мамлакатлари ўртасида савдо-сотиқни осонлаштириш соҳасидаги минтақавий ҳамкорликни ривожлантириш ва мустаҳкамлашнинг муҳим масалаларини муҳокама қилиш учун муҳим майдонга айланди. Ушбу форматдаги учрашувлар Германия халқаро ҳамкорлик жамияти (GIZ) кўмагида мунтазам […]
Беларусьнинг Литва ва Латвия билан чегарасида электрон навбат учун кутиш майдонлари қурилади.
2025 йил охирига қадар Беларусь–Польша чегарасидаги «Козловичи» ўтказиш пункти ҳудудида 800 та юк машинасига мўлжалланган кутиш майдони очиш режалаштирилмоқда. Бу ҳақда Беларусь Республикаси Давлат божхона қўмитаси раиси Владимир Орловский маълум қилди. Шу каби майдон Литва билан чегарадаги «Каменный Лог» ўтиш пунктида ҳам қурилади, шунингдек Латвия йўналишида — «Григоровщина» пункти яқинида хам майдон лойиҳалаштирилган. Айни пайтда ЕИ билан […]

13 Региональная встреча Национальных комитетов по упрощению процедур торговли (НКУПТ) стран Центральной Азии.
24-25 апреля 2025 года в г. Бишкек состоялась 13 Региональная встреча Национальных комитетов по упрощению процедур торговли (НКУПТ) стран Центральной Азии, участие в которой также приняли представители AIRCUZ. Мероприятие стало важной платформой для обсуждения ключевых вопросов развития и укрепления регионального сотрудничества между странами Центральной Азии в области упрощения торговых процедур. Встречи подобного формата проходят на […]
На границе Беларуси с Литвой и Латвией построят зоны ожидания электронной очереди.
До конца 2025 года на границе Беларуси с Польшей в районе пункта пропуска «Козловичи» планируют открыть зону ожидания на 800 грузовиков. Об этом сообщил председатель Государственного таможенного комитета РБ Владимир Орловский. Аналогичная площадка будет построена на границе с Литвой — у перехода «Каменный Лог», а также запроектирована площадка на латвийском направлении — рядом с пунктом […]